KALeKA to grupa realizująca jednorazowe zdarzenia z udziałem muzyki elektronicznej, animacji komputerowej i szeroko rozumianej poezji (poezja wizualna, dźwiękowa oraz tekstowa).

Oprócz poszukiwań w zakresie syntezy dźwięku z obrazem grupa wydaje pismo
o tej samej nazwie.

Pojawiają się różne techniki, wklejki, kolorowe kartki, kalki techniczne. Zawartością pisma jest poezja eksperymentalna, grafika, kolaże, krótkie wypowiedzi teoretyczne.

Grupa występuje jako duet, czasem poszerzając skład o dodatkowe osoby. Wykonywane zdarzenia polegają na intuicyjnym połączeniu projekcji (z reguły dwóch), muzyki i słowa.

Roman Bromboszcz – podejmuje działania w zakresie intermediów i sztuki komputerowej. Reinterpretuje różne poetyki awangardowe i naukę. Łączy muzykę ze sztuką wizualną
i poezją eksperymentalną. Tworzy kompozycje z sekwencji, serii częstotliwości, słów, liter, perkusji. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Tomasz Misiak - publikuje na tematy związane ze sztuką, estetyką i filozofią. Poszukuje połączeń pomiędzy dźwiękiem i obrazem oraz bada relacje analogowe/cyfrowe w celu sproblematyzowania tradycyjnej hierarchii zmysłów. W ramach sztuki słowa próbuje zastosować niektóre z założeń teorii informacji do alfabetu. Mieszka i pracuje w Poznaniu.