KALeKA, VCD, 2007

Program:
1. Aparalelia
2. *****
3. zapis performance

Płytka zawiera dwuczęściową okładkę składająca się z kalki technicznej i kolorowego wydruku na papierze oraz 15 stronnicową kolorową wkładkę ze zdjęciami z filmów i ze slajdów.

"Aparalelia" to tytuł filmu wideo zrealizowanego w 2003 roku do którego dźwięk powstał w 2006 roku. Ukazuje relacje między barwnymi nieostrościami obrazu złożonego z malowanych farbą kalek i eksperymentalną muzyką intuicyjną wytworzoną przez automaty perkusyjne oraz fale radiowe. Ukazuje stosunki barwne i świetlne zachodzące w obiektywie kamery VHS powstałe w wyniku automatycznego fokusa "mylonego" przez światło przedostające się przez kalki do obiektywu. Światło rozszczepia się ukazując gradacje barw i materialność powidoków. Dźwięk jest równoległym (aparalelnym) do obrazu układem serii złożonym z powtórzeń i napięć.

Performance audiowizualny wykonany w Arsenale w Poznaniu w 2006 roku w trakcie festiwalu Tokio-Nowy Jork. Instrumentarium to radio, komputer, sprzężony ze sobą mikser na dileju. Obraz pochodzi z dokumentacji akcji, która polegała na owinięciu płyty gramofonowej "On the Dark Side of the Moon" grupy Pink Floyd taśmą magnetyczną ORW spaleniu całości. Nałożone na wideo slajdy prezentują industrialne realia czasów PRL, schematy pomiarowe, abstrakcje geometryczne oraz wklejkę ("cut up") performance dokamerowego.

Animacja komputerowa o "pozasłownym" tytule wykorzystująca złożenia czerni, bieli, szarości i czerwieni. W filmie Wykorzystane zostały pewne lekcje fizjologii postrzegania wzrokowego, w tym, powidoki. Dźwięk pochodzi z performance podczas "MASCHINENgeSCHREI" w klubie Subway w Poznaniu, w tym, "cut-up" z eksperymentu żołnierzy brytyjskich z LSD.Skład:
Roman Bromboszcz
Tomasz Misiak
Jarosław Boruszewski
Radosław Włodarski