Die Kunst Ist Toth 4

"Die Kunst Ist Toth" to wydarzenie artystyczne odbywające się nieregularnie od 1998 roku. Ma na celu integrację różnych środków wyrazu, takich jak instalacja (environment), rzeźba, wideo i muzyka. Wspólnym mianownikiem jest pewien światopogląd, który jednoczy to, co duchowe z tym, co materialne. Artyści nawiązują do egipskiego boga Totha, opiekuna magii i pisma.

W tworzeniu wydarzenia biorą udział, przede wszystkim, trzej artyści, Andrzej Miastkowski (vel Egon Fietke) reprezentujący legendarną Wspólnotę Leeeżeć, Maciej Ożóg, muzyk (Spear, Ben Zeen), wydawca (projekt Ignis) oraz artysta tworzący instalacje oraz Marek Rogulski (Rogulus), animator kultury w Gdańsku (Fundacja "Tysiąc Najjaśniejszych Słońc"), artysta tworzący niesamowite rzeźby i tworzący muzykę improwizowaną (trąbka i inne "dęciaki").

Dotychczas wydarzenie odbyło się trzykrotnie w Łodzi (Galeria Tower Building, Miejska Galeria Sztuki "Ośrodek Propagandy Sztuki", Muzeum Sztuki). Tym razem zostanie przeniesione do Poznania i odbędzie się w budynku poznańskiej ASP. W dniach 3-7 listopada będziemy mieli możliwość zapoznania się z twórczością wspomnianych artystów oraz z pracami wideo Plazma TV i Wiktora Skoka. Drugiego dnia ekspozycji odbędzie się panel dyskusyjny prowadzony przez Romana Bromboszcza.

więcej info:
http://medium.perfokarta.net/dkit/dkit.html